Komiksový bazar: jak u nás funguje?

Kromě prodeje nových komiksů a různých věcí jako figurek či merche s komiksovou a popkulturní tematikou máme u nás v kamenné prodejně už přes 20 let rovněž malý komiksový bazar. Chcete nám něco nabídnout k výkupu? Nebo chcete vědět, jak u nás takový bazar funguje? Pak jste tu správně. 

Chci nabídnout komiksy (nebo něco jiného) k výkupu. Jak to funguje?

V první řadě děkujeme za zájem nabídnout nám Vaše poklady! Aby jednání o výkupu bylo komfortní pro obě strany, řiďte se, prosím, následujícím postupem: 

 • Nenoste nám, prosím, bez předchozí domluvy žádné věci k výkupu. Na 99 % Vám je nebudeme moci vykoupit, i kdybychom chtěli. Prostě proto, že nenatrefíte na zaměstnance k výkupu určeného.
 • Pošlete nám nejdříve svou nabídku na e-mail obchod@nerdi.czideálně k tomu přidejte i fotky nabízených komiksů. 
  • Počkejte na naše vyjádření – pokud nás nabídka zaujme, napíšeme Vám s možnostmi termínů, kdy můžete osobně dojít k výkupu.
  • Až se domluvíme na termínu, dojdete osobně k výkupu. Tam si ještě jednou prohlídneme Vaše komiksy, zhodnotíme stav a nabídneme Vám za ně výkupní cenu.
   • Většinou se výkupní cena nepoškozeného novějšího komiksu řídí antikvárními zvyklostmi, tedy očekávejte cca třetinu z prodejní ceny. Zároveň ale vždy záleží na stavu, počtu vydání, zájmu mezi sběratelskou komunitou... Proto konečné určení ceny je vždy individuální, může se i dost razantně pohybovat směrem nahoru (i dolů).
   • Při výkupu Vás musíme zaevidovat, proto si nezapomeňte s sebou platný občanský průkaz! Bez jeho předložení k výkupu nemůže dojít.
   • Peníze od nás dostanete oproti podpisu v hotovosti přímo na prodejně.

  Co vykupujeme a co třeba tolik ne?
  Rádi vykoupíme Čtyřlístky v jakémkoliv stavu, komiksy v češtině, které už nejsou v běžné distribuci (např. černobílé comic booky od nakl. Netopejr), staré české sešitovky (Lobo, Batman, Star Wars magazín), mangy od Zoner Press, comic booky v angličtině, rádi rovněž vykoupíme figurky, předvším Funko POP... U sešitovek v angličtině záleží na typu a množství, upřímně řečeno číslo 27 pobočné DC Comics série pro nás nebude tak zajímavé jako např. Action Comics č. 1.

  Vykoupili jsme komiksy, co s nimi děláme dál?

  Pokud Vás zajímá, co musíme udělat s komiksy, než se dostanou zpět k nám na pult, standardní postup obsahuje mimo jiné:

  • Zavedeme výkup do evidence – každý vykoupený artikl musí mít přiděleno inventární číslo, podle kterého lze v evidenci přesně dohledat, kdo, kdy a za kolik nám ho prodal. 
  • Protože bazarové komiksy nahazujeme na e-shop pomalu, musíme znovu dělat podrobnou rešerši a hodnocení stavu, abychom určili naši prodejní cenu. Nechceme po Vás za bazarové komiksy žádat nesmysl, ale taktéž nám musí prodej zaplatit vynaloženou práci, která může trvat u jednoho komiksu klidně hodinu...
  • Komiks zavedeme do našeho e-shopu. Hodnocení stavu překlopíme do označení z naší tabulky a do srozumitelného popisku, aby zákazník nekupoval zajíce v pytli.
  • Kromě toho taky uděláme fotky skutečného stavu, abyste se mohli sami přesvědčit o stavu nabízeného komiksu. Zároveň pokud byste chtěli víc fotek, není problém nám napsat, obratem je pošleme.
  • No a pak už jen bazarový produkt opatříme PLU kódem a cenovkou, abyste na prodejně nečekali při jeho nákupu ani o vteřinu déle.

  Takže asi tak funguje náš bazar. Pokud byste měli ještě nějaké dotazy, ptejte se na našich sociálních sítích Facebook nebo Instagram či nám napište mail. A nebo se stavte na kus řeči na naší kamennou prodejnu.