Kategorie

Výrobce/Vydavatel

DOPORUČUJEME:


CZ KOMIKS.KNIHA
CZ KOMIKS.KNIHACZ COMICS
CZ COMICSUS COMICS:NÁŠ TIP
US COMICS:NÁŠ TIP

Komiksákovo nostalgickopatetické Curriculum vitae Komiksového Krámu (verze pro ty co viděli bo četli WATCHMENy) :-)

 

V ruce držím komiksový magazín CREW č.1 ,
komiks kterým to všechno začalo.

    Píše se rok 1997 a já jdu do práce. Práce která mě živí a baví. Mám obchod s filmovými a hudebními nosiči - A-Z MUSIC . Cestou si v novinovém stánku letmo povšimnu časopisu s nápisem "comics magazin". Zastavím se a nevěřícně zkoumám obálku, ANO - je to v češtině! Okamžitě kupuju a hned po příchodu do krámu se zájmem přelouskám. Je to úžasné, je to skvostné, je to ............... mám rád komiksy.
    Píše se rok 1969 a vychází 1.číslo dětského komiksového magazínu "Čtyřlístek". O pár let později svírají moje dětské ručky jeho 14. číslo. Právě tehdy ve mě bylo zaseto semínko lásky ke komiksům. Lásky, která byla násobena každým setkáním s novým komiksem  s novou postavou.
    Je začátek osmdesátých let a já poznávám 3 ikony této famózní literatůry. V době komunistické totality kdy comics jakožto buržoázní přežitek a kapitalistický škvár je v našich československých končinách tabu, se mi (díky mé pro tehdejší režim bezmála "podvratné činnosti", přesněji řečeno - díky mé sběratelské vášni) různými cestičkami dostávají do rukou dílka,většinou v německé jazykové mutaci, s více či méně fantaskními postavami. Poznávám Supermana, Batmana a Spider-mana. Poznávám základní pilíře klasického komiksu.  Mám rád tyhle obrázky, mám rád tyhle světy.
    Píše se rok 1990 a v těchto sametových dobách se začínají objevovat první náznaky etablování se tohoto média i u nás. Bohužel, buďto porevoluční eufórií, nebo snad čtyřicetiletým půstem potažmo předsudky, které jsou důsledkem dlouhodobého vštěpování bolševických nesmyslů o tomto úžasném fenoménu hluboko do našich myslí, se přes úsilí některých odvážných vydavatelů, komiksu na našem trhu nedaří zakořenit. Snad později .....
    Píše se rok 1997 a já, hladově listujíc v comicsovém magazínu v češtině, který jsem si před chvilkou koupil, dostávám smělý nápad. Nalistuji na stranu 1 , najdu v tiráži kontakty a o týden později už v mém krámku s hudbou a filmem, prodávám i úžasný magazín s obrázkovými příběhy pro dospělé. Prodávám CREW.
    O pár měsíců později má prodejna A-Z MUSIC kompletní nabídku komiksů vydávaných v češtině, včetně amerických originálních sérií. O pár let tento sortiment prodávám i ve filmovém baru a čítárně "Promítačka" v brněnském kině ART, který jsem po vzoru pražského Cinecentra otevřel díky mé druhé lásce. Lásce k filmu. Přibližně ve stejnou dobu se otvírá CD BAZAR "Hudební Krám".
    Píše se rok 2002 a A-Z MUSIC díky rozmachujícímu se pirátství formou vypalování a stahování filmů a hudby končí.
Z původně CD BAZARU " Hudební Krám" se stává "Hudební a KOMIKSOVÝ Krám". Comics je na vzestupu a 3 hlavní průkopníci a vydavatelé (Crew,ComicsCentrum a BBart) produkují ve větší a větší míře a snaží se dostat komiksovou literatůru tam, kam všude v civilizovaném světě patří a kde jí bylo kdysi její místo bolševikem bezostyšně uzmuto. Totiž jako rovnoprávné plnohodnotné médium mezi své sourozence - film a beletrickou literatůru. Svou širokou škálou stylů a žánrů si s nimi v ničem nezadá.
    U některých zpátečně přemýšlejících lidí stále ještě předsudky přetrvávají, někde je to i nedůvěra či pouhopouhá neznalost. Bohužel i většina stánků či knihkupců se drží nedůvěřivě zpátky. Ovšem díky četné filmové produkci točené podle komiksových předloh a v neposlední řadě díky úsilí všech fanoušků, vydavatelů a vůbec misionářů tohoto pro čechy nového média, bariéry pomalu padají. Pomalu ale přece.
    Píše se rok 2009 a do teď už čistě "Komiksového Krámu" přichází nová krev.
Toe má už něco za sebou. Ať už živě či elektronicky tlačí comics do povědomí lidí už nějaký ten pátek. Točí komiksové podcasty, tvoří nové a nové komiksové webstránky a vydává komiksový fanzin "Bubblegun". Přináší nové nápady a svěží vítr do pomyslné plachty prvního comics shopu v Česku. Komiksový Krám má svůj e-shop , konečně!

    Píše se rok 2011,
 držím v ruce komiksovou knihu "WATCHMEN" a hledám inspiraci ......
                                                                                                 ...... mám rád komiksy.


DomůDomů

Košík  

(prázdný)
AUKCE RARIT

SBĚRATELSKÉ KOUSKY

- každý týden se cena sníží -

KDO VČAS KOUPÍ,NEPROHLOUPÍ!


aukce naruby
Hellboy: Pravá ruka zkázy

aukce naruby
Hellboy: Spoutaná rakev